هشتگ_نوستالژی – چرتکه پدربزرگ

Hashtag-Nostalgie-Abacus

شیرینی حضور گذشته در حال و آینده استمراری؛ تاسه و تلواسه؛ دویدن گلبول های نوستالژی در رگ ها، پیوند خوردن با ریشه ها؛ سیراب شدن از شیره حیات جاری در خاطرات؛ کبریت بازی با پدربزرگ و گذر دوباره از یاد خیابان های یک طرفه زندگی؛ ایستادن، نگریستن، راه را دوباره برگزیدن و سامان دادن؛ تغییر، تنها ثابت این جهان است.

صاحب این چرتکه در مشهد و شریک تجاری اش در یزد ساکن بودند. سالی یک بار دیدار می کردند، حساب و کتاب می کردند و چرتکه می انداختند از آنچه که برای یکدیگر فرستاده و فروخته بودند و حساب ها صاف می شد. در آخر دو کله قند به نشانه حلال کردن هر آنچه که دیده نشده یا اشتباه شده رد و بدل می کردند و با دل صاف و روی خوش سال تجاری دیگری را آغاز می کردند. نه فقط چرتکه، که آن ارزش ها و رفتارها نوستالژی حقیقی هستند.

* به دلایلی، تمام عکس های این مجموعه را با دوربین گوشی تلفن همراهم گرفته ام.

** تصاویر این پروژه را می توانید در صفحه اینستاگرام من نیز دنبال کنید:

https://www.instagram.com/mandanainred/

“The pleasure of the past’s presence in the now and continuous future,#longing #tremor, the race of #nostalgic globules inside blood vessels, reuniting with the #roots, becoming satisfied with the elixir of life running through #memories, playing with #matches with grandpa and passage through one way roads, #life, #standingstill, #observing, #reselcting the path and putting it back in order, #change is the only #constant in this #universe.”

https://www.instagram.com/mandanainred

No Comments

Post a Comment

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.